Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfânta Cuvioasă Parascheva – Rădășeni, 2023
octombrie 31, 2023
Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil – Buda, 2023
noiembrie 22, 2023
Arata tot

În ziua de 26 octombrie Biserica Ortodoxă îl prăznuiește pe Marele Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir. Cu acest prilej, PS Episcop Sofronie Suceveanul, alături de PS Episcopi Iosif Botoșăneanul, Flavian Ilfoveanul, Antonie Băcăuanul, Dionisie Gălățeanul, Evloghie Sibianul și David Nemțeanul au slujit sfânta Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Izvorul Tămăduirii” din Brădățel, Suceava. Acestora li s-au alăturat și un sobor de preoți, diaconi, psalți și credincioși atât din Eparhia Sucevei, cât și din cele alăturate.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons