Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Mare Mucenic Dimitrie Izvorâtorul de Mir – Brădățel, 2023
noiembrie 9, 2023
Sfântul Ierarh Nectarie de Eghina – Suceava, 2023
noiembrie 22, 2023
Arata tot

În ziua prăznuirii Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, a 8-a a lunii noiembrie, PS Episcop Sofronie Suceveanul a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în cadrul Mănăstirii „Duminica Mironosițelor” din localitatea Buda, cu ocazia celebrării celui de-al doilea hram al acesteia. Cu acest prilej, ziua aceasta a fost marcată de prima slujbă săvârșită în biserica nouă din incinta locașului de cult. Eparhului Sucevei i s-au alăturat în rugăciune credincioși atât din localitatea suceveană, cât și din împrejurimi.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons