Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Mare Mucenic Dimitrie – Brădățel 2020
decembrie 10, 2020
Sfântul Mare Mucenic Mina – Roșiori 2020
decembrie 10, 2020
Arata tot

Soborul Sfinților Mihail și Gavriil – Bogdănești 2020

În fiecare an, pe data de 8 noiembrie, Biserica cinstește și a tuturor Puterilor ceresti celor fără de trupuri. Deci, pe 8 noiembrie nu ii prăznuim doar pe Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil, ci pe toate cetele îngerești care nu s-au despartit de Dumnezeu.

Așadar, iată că și în acest an s-a săvârșit, cu ajutorul lui Dumnezeu și a Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, sfânta Liturghie arhierească în parohia . Sfânta slujbă a fost prezidată de , episcopul locului, alături de un sobor de preoți și popor.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons