Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Hramul Mănăstirii Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul, 2016
iulie 6, 2016
Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul
august 3, 2016
Arata tot

Sfințirea Paraclisului Mănăstirii Sfântul Mina

Duminică, 18/31 iulie, a avut loc slujba de a Paraclisului Mănăstirii Sfântul Mina, comuna Forăști. IPS Arhiepiscop și Mitropolit Vlasie a săvârșit atât slujba de , cât și Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, secondat de PS Episcopi Sofronie Suceveanul, Teodosie Brașoveanul, Iosif Botoșăneanul, Antonie Ploieșteanul, Glicherie Ieșeanul, Dionisie Gălățeanul și Evloghie Sibianul. Mulțimea mare de credincioși a avut posibilitatea de a săruta Sfânta Masă și de a intra în Sfântul Altar. Hramul acestui Paraclis este Icoana „Umilenie” a Maicii Domnului.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons