Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul
august 2, 2017
Adormirea Sfintei Ana
august 9, 2017
Arata tot

Sfințirea paraclisului din Mănăstirea Cucova

Duminică, 07 august, a avut loc slujba de a paraclisului Mănăstirii „Sfânta Treime” din , cu hramul „Sfântul Cuvios Pahomie cel Mare”. Slujba de sfințire și Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie au fost conduse de către PS Episcop Teodosie Brașoveanul, starețul mănăstirii, alături de 7 arhierei: PS Episcopi Sofronie Suceveanul, Iosif Botoșăneanul, Flavian Ilfoveanul, Antonie Ploieșteanul, Glicherie Ieșeanul, Dionisie Gălățeanul și Evloghie Sibianul.

Cei care au participat la slujba de sfințire au avut posibilitatea de a intra în Sfântul Altar și de a săruta Sfânta Masă. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons