Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul
august 3, 2016
Slujba de sfințire a Bisericii Mănăstirii Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul
august 8, 2016
Arata tot

Sfințirea Bisericii Mănăstirii Sfântul Glicherie Mărturisitorul

Duminică, 07 august, va avea loc slujba de a Bisericii Mănăstirii Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul, . Slujba va începe la ora 5:30, urmând ca în jurul orei 8 să înceapă Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie. Sunt așteptați toți membrii Sfântului Sinod, precum și PS Episcop Ambrozie de Methoni, ca delegat al Bisericii Adevăraților Creștini Ortodocși din Grecia, cu care biserica noastră este în comuniune.

Sunteți cu toții așteptați să luați parte la acest frumos și unic eveniment, și de a intra în Sfântul Altar, pentru a putea săruta Sfânta Masă.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons