Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Procesiune Botezul Domnului – Fălticeni 2019
ianuarie 21, 2019
Duminica celor 10 leproși, Kenya 2019
februarie 10, 2019
Arata tot

Sfințire biserică „Sfânta Sofia” – Kenya 2019

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, sâmbătă, 13/26 Ianuarie, PS Episcop Sofronie Suceveanul și PS Episcop Ambrozie de Methoni au săvârșit, alături de un sobor de preoți, slujba de sfințire a Bisericii Sfânta Sofia și fiicele sale de lângă localitatea Embu, .

Moment unic in viața comunității kenyene, slujba de sfințire, urmată de Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, a adus clipe de bucurie duhovnicească in inimile simple ale locuitorilor! Chipul smereniei și al bunei-cuviințe era închipuit pe fiecare față a creștinilor, iar simplitatea lor nu mai avea nevoie de nicio prezentare!

Fie ca Sfânta Sofia să fie rugătoare pentru toti, Amin!

 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons