Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a 5-a după Paști (a Samarinencei) – Roșiori, 2021
mai 31, 2021
Duminica Orbului – Râșca, 2021
iunie 6, 2021
Arata tot

Sfinții Împărați Constantin și Elena – Fălticeni, 2021

În luna mai, în 21 de zile, pomenim pe Sfinții Împărați Constantin și Elena, cei întocmai cu apostolii. Zi de mare bucurie duhovnicească pentru eparhia Sucevei deoarece în cadrul acesteia a avut loc hramul parohiei „Sfinții Împărați Constantin și Elena” din Fălticeni, locaș unde își are locul și protopopiatul Sucevei.

Cu această ocazie, chiriarhul Sucevei, PS Sofronie Suceveanul, alături de părintele protopop Sebastian Mogârzan și de un sobor de preoți și psalți, au oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, cerând mijlocire pentru popor în fața Împăratului ceresc, sfinților împărați și Maicii Domnului.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons