Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Hramul Mănăstirii Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul
iulie 2, 2017
Icoana Prodromița
august 2, 2017
Arata tot

Sfinții Apostoli Petru și Pavel

Cei mai mari din ceata Sfinților Apostoli, corifeii și ai lumii învățători, Sfinții Petru și Pavel se sărbătoresc în fiecare an în data de 29 iunie, dată la care se și termină postul care le poartă numele. Influența acestor doi bărbați a fost covârșitoare pentru întreaga omenire, căci ei au adus Evanghelia Fiului lui Dumnezeu într-o mare parte a bazinului Mediteranei, convertind cete întregi de păgâni la creștinism. 

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în parohia , cu ocazia hramului mare al bisericii. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons