Slujba de pomenire a eroului Ioan Bute, Fălticeni 2019
decembrie 24, 2019
Sfintii Mucenici Evstratie, Avxentie, Evghenie, Mardarie și Orest, Galati 2019
decembrie 26, 2019

Astăzi 12/25 decembrie 2019, a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie alături de la Mănăstirea Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul din orașul .
În cuvântul de învățătură, PS Dionisie Gălățeanul, a îndemnat la păstrarea adevăratei credințe strămoșești și a tradiției sfintei noastre biserici care astăzi face pomenirea Sfântului Ierarh Spiridon făcătorul de minuni, episcopul Trimitundei. Preasfinția sa a amintit aspecte din viața marelui ierarh amintind și de minunea săvârșită la primul Sinod Ecumenic adunat împotriva ereticului Arie.
             La sfârșitul Sfintei Liturghii s-a săvârșit parastasul pentru, vrednicul de pomenire stareț, Arhimandritul Spiridon Anghel întemeietorul mănăstirii.