Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Întâmpinarea Domnului – Fălticeni, 2021
februarie 15, 2021
Sfântul Sfințit Mucenic Vlasie – Slătioara, 2021
februarie 24, 2021
Arata tot

Sfântul Sfințit Mucenic Haralambie – Șoimărești, 2021

În ziua prăznuirii Sfântului Sfințit Mucenic , mai exact, în a 10-a zi a lunii februarie, a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în parohia din satul , com. Drăgănești, jud. Neamț, al cărei patron spiritual este tocmai sfântul sărbătorit astăzi. Alături de acesta, s-au adunat în cadrul sfintei slujbe un sobor de preoți și popor bine-credincios.

În cuvântul de învățătură al chiriarhului, acesta a adus spre meditație exemplul demn de urmat al Sfântului Haralambie, viața sa fiind plină de minuni și virtuți, îmbărbătând și întărind în credință pe credincioșii prezenți. 

să fie mijlocitor către Dumnezeu tuturor creștinilor, în veci, Amin!

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons