Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica tuturor Sfinților
iunie 25, 2017
Duminica a doua după Rusalii
iunie 25, 2017
Arata tot

Sfântul Mucenic Ioan cel Nou de la Suceava

Unul dintre cei mai iubiți sfinți din Moldova, Sfântul Mucenic Ioan cel Nou de la Sucevea, a fost sărbătorit joi 2/15 iunie. Suferind martiriul și mărturisind pe Hristos, Sfântul Ioan are mare îndrăzneală către scaunul Dumnezeirii și se roagă neîncetat pentru cei care îl cinstesc.

PS Episcop Sofronie Suceveanul, alături de PS Episcopi Iosif Botoșăneanul, Antonie Ploieșteanul, Glicherie Ieșeanul și Dionisie Gălățeanul au slujit, alături de un sobor de preoți și diaconi, Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în parohia , cu ocazia hramului. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons