Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a XXIV-a după Rusalii
noiembrie 22, 2015
Sfântul Ioan Gură de Aur
noiembrie 27, 2015
Arata tot

Sfântul Mare Mucenic Mina

a devenit în ultimii ani foarte iubit în rândul credincioșilor, care îl consideră apărătorul celor păgubiți. Drept urmare, cu ocazia hramului Mănăstirii Sfântul Mina, din localitatea , un număr impresionant de credincioși a umplut biserica cea mare a mănăstirii și a ascultat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie arhierească la care au participat IPS Arhiepiscop și Mitropolit Vlasie, împreună cu alți 3 arhierei: PS Episcop Sofronie Suceveanul, Teodosie Brașoveanul și Glicherie Ieșeanul, alături de un sobor de peste 50 de preoți și diaconi.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons