Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil
noiembrie 24, 2017
Sfântul Ioan Gură de Aur, Arhiepiscopul Constantinopolului
decembrie 16, 2017
Arata tot

Sfântul Mare Mucenic Mina

Acest Sfânt Mucenic s-a dovedit un mare mărturisitor al lui Hristos și a devenit și făcător de minuni. Mulți dintre creștini s-au încredințat că Sfântul Mina este unul dintre sfinții care au îndrăzneală la Dumnezeu. Ocrotitorul celor păgubiți, Martirul Mina a făcut și face și astăzi minuni pentru cei ce îl cinstesc cu credință.

Cu ocazia hramului Mănăstirii Sfântul Mina din localitatea , un sobor de ierarhi, preoți și diaconi au slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, condusă de PS Episcop Sofronie Suceveanul, alături de PS Episcopi Teodosie Brașoveanul, Glicherie Ieșeanul și Dionisie Gălățeanul. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons