Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a 21-a după Rusalii
noiembrie 1, 2017
Sfântul Cuvios Dimitrie Basarabov
noiembrie 17, 2017
Arata tot

Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Brădățel 2017

„Mare apărător te-a aflat întru primejdii lumea, purtătorule de chinuri!” Cu adevărat lumea a găsit în Sfântul Mare Mucenic Dimitrie Izvorâtorul de mir mare apărare împotriva vrăjmașilor văzuți și nevăzuți. Acest mare mărturisitor al lui Hristos se roagă neîncetat pentru sufletele noastre, dacă și noi îi cinstim ziua praznicului său. 

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea Brădățel alături de PS Episcopi Demosten Nemțeanul, Teodosie Brașoveanul, Flavian Ilfoveanul, Antonie Ploieșteanul, Dionisie Gălățeanul și Evloghie Sibianul. 

După Sfânta Liturghie a urmat Slujba de sfințire a clopotelor.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons