Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Călugării la Mănăstirea Brădățel, Suceava
decembrie 19, 2016
Sfântul Ierarh Spiridon, Episcopul Trimitundei
decembrie 27, 2016
Arata tot

Sfântul Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor Lichiei

Unul dintre cei mai iubiți sfinți ai Ortodoxiei, Sfântul Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor Lichiei, este sărbătorit la 6 decembrie și reprezintă un model de viață înaltă. Postitor, milostiv, apărător al credinței și foarte râvnitor spre cele dumnezeiești, Sfântul Nicolae face parte din Sinodul I de la Niceea, unde apără creștinismul de erezia nebunului Arie.

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în parohia Antoceni, cu ocazia hramului mic al bisericii.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons