Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Mare Mucenic Mina – Roșiori 2020
decembrie 10, 2020
Sfântul Ioan Gură de Aur – Brădățel 2020
decembrie 10, 2020
Arata tot

Sfântul Ierarh Nectarie de Eghina – Suceava, 2020

Trăind ca un înger în trup și iubind neîncetata rugăciune, tăcerea, smerenia, postul și milostenia, trăgea pe mulți la Hristos, revărsând în jurul lui pacea, bucuria și lumina cea necreată a Duhului Sfânt, prin care mângâia și odihnea pe toți care veneau la chilia lui. 

Această pace și bucurie s-a resimțit și în rândul credincioșilor din parohia „ de la Suceava” din Suceava, pentru că s-a serbat al bisericii și anume Sfântul Nectarie de Eghina. Sfânta și dumnezeiasca a fost săvârșită de alături de un sobor de preoți și psalți din cadul Mitropoliei Slătioara.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons