Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Ierarh Glicherie – Măgura 2019
iulie 1, 2019
Sfinții Apostoli Petru și Pavel – Rădășeni
iulie 12, 2019

„Mărturisitor al dreptei credințe și bun arhipăstor al Bisericii lui Hristos”, Mărturisitorul a fost sărbătorit vineri 15/28 iunie la Mănăstirea . Mii de credincioși din țară și străinătate au venit pentru a se închina raclei cu Sfintele Moaște și pentru a cere ajutorul Sfântului Ierarh. 

a oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie alături de oficialități din partea Bisericii Greciei: , , din partea Bisericii Ruse din Diaspora și PS Episcop Antim de Cimișlia, din partea Bisericii Bulgare , iar din partea Bisericii noastre: PS Episcopi Demosten Nemțeanul, Sofronie Suceveanul, Teodosie Brașoveanul, Iosif Botoșăneanul, Flavian Ilfoveanul, Glicherie Ieșeanul, Antonie Băcăoanul, Dionisie Gălățeanul și Evloghie Sibianul. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons