Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Mare Mucenic Dimitrie – Brădățel, 2021
noiembrie 10, 2021
Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil – Fântâna Mare, 2021
noiembrie 23, 2021
Arata tot

Sfântul Cuvios Dimitrie Basarabov – Mihăiești, 2021

În a 27-a zi a lunii octombrie facem prăznuirea Sfântului Cuvios Dimitrie Basarabov. Cu acest prilej, PS Sofronie Suceveanul s-a aflat în mijlocul credincioșilor din parohia Mihăiești cu ocazia celebrării hramului principal al acesteia.

Alături de episcopul Sucevei, au participat la Sfânta și Dumnezeisca Liturghie și un sobor de preoți, psalți și creștini drept-slăvitori, cerând de la Sfântul Cuvios Dimitrie mijlocire în fața Tronului Dumnezeirii.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons