Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Pogorârea Sfântului Duh – Zănești, 2021
iunie 22, 2021
Duminica a 2-a după Cincizecime – Măgura, 2021
iulie 7, 2021
Arata tot

Sfânta Treime – Poiana Mărului, 2021

În prima zi după Pogorârea Sfântului Duh, sfinții părinți au așezat celebrarea Dumnezeului nostru, celui în Treime Sfântă slăvit și închinat, Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt, așa cum mărturisim în simbolul credinței.

Zi de bucurie pentru credincioșii parohiei „Sfânta Treime” din Poiana Mărului care l-au întâmpinat pe arhipăstorul lor,  PS Sofronie Suceveanul, așa cum se cuvine, pentru a săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie cu ocazia celebrării hramului principal. Alături de acesta, s-a adunat și un sobor de preoți și psalți pentru a înfrumuseța serviciul liturgic. Sfânta slujbă a fost precedată de slujba sfințirii noii construcții, care are ca și întrebuințări pregătirea și servirea bucatelor credincioșilor.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons