Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a doua a Postului Nașterii Domnului
decembrie 17, 2016
Sfântul Cuvios Sava cel sfințit
decembrie 19, 2016
Arata tot

Sfânta Mare Muceniță Varvara

Ce lucru poate fi mai înalt decât a-ți da viața pentru Hristos? Cu adevărat mucenicii s-au făcut viețuitori ai Raiului și rugători pentru noi către Dumnezeu, căci chinurile lor s-au arătat ca niște jertfă de mare preț și astfel și-au împodobit sufletele. nu s-a temut nicidecum de necinstea la care era supusă de ighemoni, nu s-a temut de chinuri, de durere, ci a propovăduit cu mare bărbăție pe Hristos.

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca la din parohia Ciumulești, Vadu-Moldovei, alături de un sobor de preoți, cu ocazia hramului mic al bisericii.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons