Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Înălțarea Sfintei Cruci – Fălticeni, 2022
septembrie 27, 2022
Sfântul Mare Mucenic Dimitrie – Brădățel, 2022
noiembrie 9, 2022
Arata tot

Sfânta Cuvioasă Parascheva – Rădășeni, 2022

În ziua celebrării Sfintei Cuvioase Parascheva de la Iași, la invitația părintelui paroh Ioan Onofrei, PS Episcop Sofronie Suceveanul a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, alături de un sobor de preoți, diaconi și  psalți, înconjurați de credincioși din parohie și din localități învecinate, cu ocazia hramului mic al Bisericii.

Cuvântul de învățătură al eparhului Sucevei s-a axat pe viața sfintei și minunile pe care aceasta le-a săvârșit de-a lungul timpului, sfătuind credincioșii să-i urmeze exemplul si să se roage acesteia cu credință pentru a primi ajutor ori de câte ori au nevoie.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons