Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica Sfinților Părinți de la Sinodul I Ecumenic – Șaru Dornei, 2022
iunie 7, 2022
Sfânta Treime – Galați, 2022
iunie 20, 2022
Arata tot

În duminica Pogorârii Duhului Sfânt, cunoscută ca și Duminica Rusaliilor, prăznuim venirea Mângâietorului peste sfinții apostoli precum le-a fost făgăduit lor și totodată înființarea Bisericii Creștine.

În această zi de bucurie au rânduit arhipăstorii noștri să se serbeze hramul principal al catedralei mitropolitane pentru ca Duhul Sfânt și Sfinții Apostoli să ne păzească de vrăjmașii Bisericii și să ne povățuiască pe calea cea anevoioasă a mântuirii. Sfânta Liturghie a fost oficiată de PS Episcopi Sofronie Suceveanul și Glicherie Ieșeanul, alături de un sobor de preoți, diaconi, psalți și creștini bine-credincioși.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons