Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Marțea luminată 2018
aprilie 16, 2018
Duminica Tomei 2018
aprilie 16, 2018
Arata tot

Izvorul tămăduirii 2018

Vinerea din Săptămâna Luminată este dedicată Izvorului nesecat al tămăduirilor pe care Maica Domnului l-a făcut să izvorască pentru folosul oamenilor credincioși. Este o zi specială pentru că se săvârșește slujba Aghiasmei celei mici, folositoare tuturor credincioșilor.

PS Episcop Sofronie Suceveanul, alături de PS Episcopi Demosten Nemțeanul, Teodosie Brașoveanul, Iosif Botoșăneanul, Dionisie Gălățeanul și Evloghie Sibianul au slujit Sfânta și Dumnezeiasca Litughie și slujba Aghiasmei la Mănăstirea „”, din localitatea Brădățel, județul , cu ocazia hramului mănăstirii. Alături de PS Episcopi a slujit și un sobor de preoți și diaconi din parohiile dimprejur. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons