Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Denia Prohodului Domnului Iisus Hristos
mai 1, 2016
Lunea luminată
mai 2, 2016
Arata tot

Învierea Domnului

HRISTOS A ÎNVIAT!

Marele Praznic al Învierii Mântuitorului Hristos, Învierea, aduce în inimile tuturor credincioșilor acea bucurie nespusă, bucurie pe care și Ucenicii, Mironosițele femei și Maica Domnului au simțit atunci când L-au văzut pe Mântuitorul înviat. Jertfa cea de bună voie, patimile nespuse și grele ale Domnului, au făcut ca cei ce îl așteptau în iad să fie izbăviți din întuneric, iar lumina pe care Mântuitorul a arătat-o celor osândiți a scos pe cei care credeau în El și i-a întors în Rai, după cum a făgăduit, la începutul lumii.

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit în Sfânta și Luminata zi a Învierii la Mănăstirea Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons