Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica Dregătorul bogat – păzirea poruncilor – Naphill, Anglia 2019
decembrie 11, 2019
Slujba de pomenire a eroului Ioan Bute, Fălticeni 2019
decembrie 24, 2019
Arata tot

Duminica vindecării orbului din Ierihon – Bruxelles

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu astăzi, 2/15 Decembrie, când se face pomenirea Sfântului Prooroc Avacum, s-a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Paraclisul „Sfântul Arhanghel Mihail” din capitala Belgiei. Această capelă a fost amenajată în incinta unei clădiri la marginea orașului Bruxelles, proprietata unei familii belgiene ce se află sub păstorirea PS Episcop Ambrozie.

La sfânta slujbă au participat PS Episcop Ambrozie de Methoni, PS Episcop Sofronie Suceveanul, alături de doi preoți: Pr Ieromonah Evloghie și Pr Nicolae. La cuvântul de învățătură, PS Episcop Sofronie a subliniat importanța postirii și a iertării greșelilor aproapelui nostru. După împărțirea anaforei, toți creștinii adunați la Sfânta Liturghie au participat la agapa frățească. 

Fie ca Bunul Dumnezeu să dăruiască tuturor din darurile Sale cele bogate și să ne învrednicească să primim cu suflete curate pe Pruncul-Mântuitor!

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons