Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Izvorul Tămăduirii – Brădățel, 2022
mai 7, 2022
Duminica Mironosițelor- Londra, 2022
mai 23, 2022
Arata tot

După opt zile de la Înviere, Mântuitorul Hristos Se arată ucenicilor, trecând prin ușile încuiate, și îl cheamă pe Toma să pună degetul în coasta cea de viață dătătoare și să se încredințeze că El este Fiul lui Dumnezeu, salvatorul neamului omenesc. Toma răspunde „Domnul meu și Dumnezeul meu!”.

În această zi, PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie alături de PS Episcopi Teodosie Brașoveanul, Antonie Ploieșteanul, Glicherie Ieșeanul. Dionisie Gălățeanul și Evloghie Sibianul la Mănăstirea Sfântul Apostol Toma din orașul Brașov, cu ocazia hramului principal al acesteia. 

No Images found.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons