Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Despre oprirea de slujbă și caterisirea clericului
mai 23, 2022
Duminica Orbului – Târgu Frumos, 2022
iunie 5, 2022
Arata tot

În duminica a cincea după Sfintele Paști, numită și a samarinencei,  PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta Liturghie alături de PS Episcop David Nemțeanul și de un sobor restrâns de preoți în Biserica principală a Mănăstirii „Sfântul Mare Mucenic Mina” Roșiori, cu ocazia celebrării unuia din hramurile acestui așezământ monahal.

La sfânta slujbă au participat credincioși atât din localitate cât și din împrejurimi, întreaga festivitate încheindu-se cu o procesiune cu odoarele mănăstirii în jurul Bisericii principale și cu agapa frățească la care au participat toți cei prezenți.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons