Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica samarinencei
mai 15, 2017
Înălțarea Domnului
mai 25, 2017
Arata tot

Duminica orbului

Această minune pe care Mântuitorul Hristos o face prin vindecarea orbului din naștere are două dimensiuni: vindecarea atât a trupului, a ochilor, cât și a sufletului. Cel vindecat vede pe Cel ce l-a vindecat și crede în El și se închină Lui, mărturisind tuturor faptul că Hristos este Cel ce l-a tămăduit și i-a dat darul vederii. Tina pe care o face Hristos din scuipat și pământ arată faptul că omul este creat din pământ și în același pământ va merge, precum zice Scriptura. 

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Parohia Rîșca, alături de un sobor de preoți și diaconi, cu ocazia hramului mic al bisericii.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons