Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a treia a Marelui Post
aprilie 3, 2016
Duminica a cincea din Postul Mare
aprilie 26, 2016
Arata tot

Credincioșii români care se află la muncă în s-au putut bucura de prezența Preasfințitului Episcop Sofronie Suceveanul și a Preasfințitului Episcop Evloghie Sibianul în capitala acestei țări, Londra. În sâmbăta a patra a Postului, cei doi ierarhi au săvârșit taina Sfântului Maslu, urmată de pomenirea celor adormiți, la Mănăstirea de maici, închinată Buneivestiri. Duminică, alături de Preasfințitul Episcop Ambrozie de Methoni, precum și a obștii Mănăstirii din localitatea Brookwood, cei doi arhierei au slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, aducând slavoslovie și mulțumire lui Dumnezeu pentru toate.

 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons