Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a patra a Postului Mare
aprilie 1, 2017
Dumnezeiasca Bunavestire
aprilie 18, 2017
Arata tot

Duminica a cincea a Postului Mare

La invitația Pr Constantin Mercore, PS Episcop Sofronie Suceveanul a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Biserica „Sf. Ioan cel Nou” de la . La cuvântul de învățătură, PS Sofronie a vorbit despre însemnătatea postului, despre cum trebuie să postim, ce să facem pentru a primi Învierea lui Hristos. De asemenea, pentru că în a cincea Duminică a Postului Mare Biserica a rânduit ca să se facă pomenirea Sfintei Cuvioase Maria Egipteanca, PS Sofronie a vorbit și despre viața îmbunătățită a plăcutei lui Dumnezeu. După încheierea cuvântului, PS Episcop a citit dezlegarea de păcate, din cadrul Molitfei de mărturisire. 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons