Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Ierarh Sofronie – Măgura, 2021
martie 25, 2021
Duminica a 3-a din Marele Post (a Sfintei Cruci) – Londra, 2021
aprilie 4, 2021
Arata tot

Duminica a 2-a din Postul Mare – Timișoara, 2021

În Duminica a 2-a din Marele Post al Paștelui (a Sfântului Grigorie Palama), a fost în mijlocul credincioșilor din Timișoara, unde a slujit Sfânta și Dumnezeiasca la schitul cu hramul „Duminica Tuturor Sfinților”, alături de părintele arhimandrit Nifon, din cadrul Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului” din București și de părintele arhimandrit Iuvenalie, responsabil de acest sfânt locaș.

În cuvântul de învățătură al eparhului, acesta i-a încurajat pe credincioși să fie aproape de Biserică, să țină rânduiala postului așa cum este lăsată de sfinții părinți, îmbărbătându-i și binecuvântându-i cu binecuvântarea arhierească.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons