Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava, 2018
iunie 16, 2018
Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul, Slătioara 2018
iulie 2, 2018
Arata tot

Duminica Împotriva iubirii de arginți – 3 dupa Cincizecime, 2018

     Mântuitorul Hristos le spune Ucenicilor Săi: “Eu sunt păstorul cel bun, păstorul cel bun sufletul său își pune pentru oi”! Mesajul acesta se face auzit și astăzi, atunci când slujitorii lui Dumnezeu au grijă de cei ce sunt sub păstorirea lor și ii cercetează!

      PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie Arhierească la parohia Buna-Vestire din Londra, mângâind astfel pe credincioșii români care au plecat peste hotare! La sfânta slujbă a participat și Părintele Arhimandrit Alexie, împreuna cu ierodiaconul Sava, de la Mănăstirea “Sfântul Edward, regele Angliei” din localitatea Brookwood!

 

 

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons