Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Schimbarea la Față a Domnului – Slătioara, 2022
august 23, 2022
Procesiunea în cinstea Adormirea Maicii Domnului – Fălticeni, 2022
august 30, 2022
Arata tot

Adormirea Maicii Domnului – Râșca, 2022

Praznicul Adormirii Maicii Domnului a adunat și în acest an pelerini din parohiile sucevene, care au participat la slujba arhierească săvârșită cu acest prilej în parohia din Râșca. Așadar, PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie cu ocazia hramului principal al bisericii parohiei ortodoxe de stil vechi din Râșca în biserica nouă a acesteia, alături de un sobor restrâns de slujitori și psalți.

În cuvântul de învățătură al ierarhului Sucevei acesta i-a îndemnat pe creștini să nădăjduiască în ajutorul nemărginit pe care Maica Domnului îl oferă celor care nădăjduiesc în ea.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons