Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Înălțarea Sfintei Cruci – Fălticeni 2019
septembrie 27, 2019
Sfinții Mucenici Kiprian și Iustina
octombrie 15, 2019
Arata tot

Acoperământul Maicii Domnului, Attika 2019

Începutul lunii Octombrie ne găsește pe noi, creștinii ortodocși, în zi de sărbătoare, căci chiar în prima zi prăznuim Acoperământul Maicii Domnului. Născătoarea de Dumnezeu și Maica Luminii ne apără întotdeauna de năvala duhurile celor nevăzute și de vrăjmașii cei văzuți! Se cuvine deci să-i aducem laude și închinăciune după cuviință, ca uneia care este mai înaltă decât cerurile, mai cinstită decât heruvimii și mai slăvită decât serafimii.

PS Episcop Sofronie Suceveanul a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în ziua praznicului Acoperamântului la Mănăstirea Sfinților Kiprian și Iustina din Fili, Attika.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons