Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfintele Paști – Măgura, 2021
mai 4, 2021
Duminica a 5-a după Paști (a Samarinencei) – Roșiori, 2021
mai 31, 2021
Arata tot

A 3-a zi de Paști – Roșiori, 2021

În a 3-a zi a marelui praznic al Învierii Domnului, din l-a avut în mijlocul acesteia în cadrul Sfintei Liturghii pe eparhul locului și anume, PS Sofronie Suceveanul, care a răspuns cu dragoste invitației părintelui stareț, Arhimandritul Varnava Ene, de a participa împreună la slujirea sfintei slujbe.

Rostirea cuvântului de învățătură a avut loc ca de obicei, la sfârșitul Sfintei și Dumnezeieștii Liturghii, având ca laitmotiv praznicul Sfintei Învieri al Domnului nostru Iisus Hristos, chiriarhul încheind cu sfaturi duhovnicești pentru întărirea și sporirea în credință a creștinilor și binecuvântându-i cu binecuvântarea arhierească.

Comments are closed.

Show Buttons
Hide Buttons