Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a XXIV-a după Rusalii
noiembrie 22, 2015
Sfântul Ioan Gură de Aur
noiembrie 27, 2015
Arata tot

Sfântul Mare Mucenic Mina

Sfântul Mare Mucenic Mina a devenit în ultimii ani foarte iubit în rândul credincioșilor, care îl consideră apărătorul celor păgubiți. Drept urmare, cu ocazia hramului Mănăstirii , din localitatea Roșiori, un număr impresionant de credincioși a umplut biserica cea mare a mănăstirii și a ascultat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie arhierească la care au participat IPS Arhiepiscop și Mitropolit Vlasie, împreună cu alți 3 arhierei: PS Episcop Sofronie Suceveanul, Teodosie Brașoveanul și Glicherie Ieșeanul, alături de un sobor de peste 50 de preoți și diaconi.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Show Buttons
Hide Buttons