Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Sfinții Mucenici Evstratie, Evghenie, Mardarie, Avxenie și Orest
decembrie 29, 2017
Nașterea Domnului Iisus Hristos
ianuarie 11, 2018
Arata tot

Sfântul Ierarh Modest și Sfântul Mucenic Sebastian

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în duminica dinaintea Nașterii Domnului la „Sfinții Împărați Constantin și Elena” din Fălticeni. În această duminica s-a făcut pomenirea Sfinților Modest și Sebastian. După Sfânta Liturghie, PS Episcop Sofronie a săvârșit slujba de sfințire a apei celei mici, la care s-au adăugat și rugăciunile Sfântului Modest, pentru ființele necuvântătoare. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Show Buttons
Hide Buttons