Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica samarinencei
mai 15, 2017
Înălțarea Domnului
mai 25, 2017
Arata tot

Duminica orbului

Această minune pe care Mântuitorul Hristos o face prin vindecarea orbului din naștere are două dimensiuni: vindecarea atât a trupului, a ochilor, cât și a sufletului. Cel vindecat vede pe Cel ce l-a vindecat și crede în El și se închină Lui, mărturisind tuturor faptul că Hristos este Cel ce l-a tămăduit și i-a dat darul vederii. Tina pe care o face Hristos din scuipat și pământ arată faptul că omul este creat din pământ și în același pământ va merge, precum zice Scriptura. 

PS Episcop Sofronie Suceveanul a slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Parohia Rîșca, alături de un sobor de preoți și diaconi, cu ocazia hramului mic al bisericii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Show Buttons
Hide Buttons