Mănăstirii „Sfântul Ierarh Glicherie Mărturisitorul"
Pagina oficială a Mănăstirii

Duminica a treia a Marelui Post
aprilie 3, 2016
Duminica a cincea din Postul Mare
aprilie 26, 2016
Arata tot

Credincioșii români care se află la muncă în s-au putut bucura de prezența Preasfințitului Episcop Sofronie Suceveanul și a Preasfințitului Episcop Evloghie Sibianul în capitala acestei țări, Londra. În sâmbăta a patra a Postului, cei doi ierarhi au săvârșit taina Sfântului Maslu, urmată de pomenirea celor adormiți, la Mănăstirea de maici, închinată Buneivestiri. Duminică, alături de Preasfințitul Episcop Ambrozie de Methoni, precum și a obștii Mănăstirii Sfântul Edward din localitatea , cei doi arhierei au slujit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, aducând slavoslovie și mulțumire lui Dumnezeu pentru toate.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Show Buttons
Hide Buttons